رازهای سوپر مدلها در نورپردازی

به کارگیری دقیق نورپردازی

هنگامی که از مدل ها و نقش آفرینان درباره راز بهتر به نظر رسیدن جلوی دوربین پرسیده می شود، به اتفاق خواهند گفت: قلق اصلی در نورپردازی صحیح است. اکثر ما معمولا گمان می کنیم که نورپردازی صحیح خلاصه می شود در تابش قوی نور در یک مکان رمانتیک و روشن. اما واقعیت این است که طراحان نورپردازی چه برای تیره نشان دادن یک تصویر از زندگی معمولی و چه حتی هنگام عکاسی از زیباترین چهره های مدل، از فنون گوناگونی برای تنظیم نور صحنه بهره می گیرند.

در اینجا نکات بسیار ساده ای برای نورپردازی بهتر درخانه آورده می شود

نورپردازی۱ . اصول کار با لامپ ها را بیاموزید

بیشتر ما طرز کار صحیح استفاده از لامپهای حبابی را بلد نیستیم.تنها به این بسنده می کنیم که از ارزانترین ها استفاده کنیم.اما انتخاب لامپ پروژکتور مساله مهمی است. از استفاده از لامپهای فلورسنت با هر قیمت و هر نوعی خودداری کنید. نوری که این لامپ ها منتشر می کنند کیفیت پایینی دارند و یک تشعشع تیره مایل به سبز بازتاب می دهند که بسیار متلاطم است. به علاوه لامپ های فلورسنت طوری ساخته شده اند که مقدار زیادی جیوه در طبیعت آزاد می کنند و برای طبیعت مضر هستند. لامپ هایی انتخاب کنید که روی پاکتشان برچسب اطلاعات ثبت شده است، و از این نوع، آنهایی را انتخاب کنید که میزان رنگشان از ۹۰ درجه به بالا بوده و دمای رنگشان حدود ۲۷۰۰ باشد تا نوری واضح، صاف و لطیف به دست بیاورید.

۲ . وسایل برقی تان را طبقه بندی کنید

اینکه از یک منبع نور و فقط از یک جهت ثابت، به تصویر نوردهی کنید، تصویر را یک بعدی و خسته کننده خواهد کرد. با به کارگیری دستگاه های مختلف و جابه جا نمودن محل نورپردازی به خودتان آزادی عمل بدهید. منابع نور متفاوتی را در زاویه های مختلف مستقر سازید تا به اتاق حجم و عمق بیشتری بدهد.

۳ . دیوارها را روشن کنید و منابع نور را مخفی نگاه دارید

یکی از عکاسان معروف می گوید: یک نورپردازی خوب مانند یک سرویس دهی بی نقص در یک رستوران است؛ نباید دیده بشود. با مستقر ساختن وسایل نورپردازی در خارج از سطح دید، پشت گیاهان یا اسباب خانه، بدون دیده شدن آن ها دیوارها را روشن نمایید.نتیجه کار یک روشنایی یکدست و فاقد تشعشعات زننده خواهد بود. به علاوه این روشن سازی باعث می شود تا دیوارها از یک فضای نامرئی تبدیل به پس زمینه ای روشن و شگفت انگیز برای تصویر شما بشوند.

۴ . استفاده از تجهیزات نور قابل تنظیم

منابع نوری ای که تنها دارای کلید روشن و خاموش هستند، به شما امکان کافی جهت تنظیم سطوحی دقیق از روشنایی را نمی دهند. با خرید لامپ های رومیزی یا کفی، که دارای کلید تنظیم شدت نور می باشند می توانید کنترل بیشتری بر روشنایی داشته باشید. یا حتی می توانید ابزارهای کاهنده نور بر روی دستگاهتان سوار کنید. صاحب خانه ها( یا مستاجرین) می توانند به آسانی با نصب نمودن سیستم کاهنده نور دیواری، منابع نور خانه را مانند یک پرده، یک پارچه نمایند.

۵ . خانه تان را به یک مکان عکاسی دنج بدل نمایید.

احتمالا شنیده اید که توصیه می شود برای آرایش کردن بهتر است از نور روز استفاده کنید. این مساله درست نیست. چرا که نور روز برطبق زمان، هوا و فصل دائما در حال تغییر می باشد و هرگز ثابت نمی ماند. به شما توصیه می کنیم که در عوض، یک سیستم یک پارچه نوردهی در حمام خانه تان نصب کنید. نوع لامپ مورد استفاده تان را به گرم ترین LED که در دسترس دارید ارتقا بدهید. اطلاعات مندرج برروی پاکت لامپ را بخوانید تا اطلاعات دمای رنگ لامپ را بدست بیاورید. و البته مضرات لامپ های فلورسنت را فراموش نکنید. ترکیب بندی دقیق نوری، به سطح بالایی از تیزبینی بصری نیازمند است. با استفاده از لامپ های با گرمای بالا  شما هر چیزی که نیاز هست را می توانید ببینید، از جمله ایرادات و وسایلی از صحنه که به خوبی با بقیه ترکیب نشده اند. با این روش قادر خواهید بود قبل از اینکه دیر بشود و عکستان را بگیرید، روی تصویرتان یک بازبینی نهایی انجام بدهید.

۶ . نگران سطوح تاریک تصویر نباشید

اغلب نویسندگان عقیده دارند که هنر اصلی آن ها کلمات و یادداشت هایی نیست که آن ها خلق می کنند، بلکه اصل کار ناگفته ها و نقاط مکتوم مانده آنها می باشد. به عبارتی بهتر هنر واقعی از مکث ها و فضاهای خالی خلق می شود. درباره نوردهی نیز این مساله صادق است؛ شما درحالیکه از ابزارهای نورپردازی مناسب در محل هایی که به نور نیاز دارند بهره می برید، دیگر نگران تاریکی و خلائی که در محلهای دیگر به وجود آمده نباشید. این فضاها به تصویر نیرو می بخشند و مکانی برای تعمق و همینطور استراحت چشم فراهم می آورند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
نوشته های پیشنهادی :

عکاسی هنگام پریدن

از سال ۱۹۵۰ شخصیت های معروفی همچون مرلین مونرو، سوفیا لورن، سالوادور دالی و بسیاری دیگر در یک مطالعه روانشناختی

لگینگ

پایان عصر لگینگ ها

پایان عصر لگینگ ها شروع کردن یک متن کار چندان راحتی نیست، شاید ده‌ بار بنویسیم و پاک کنیم، متن