عکاسی آسمان در شب راهنمای مقدماتی

عکاسی آسمان در شب

عکاسی از آسمان در شب بسیار محبوب است ،اینترنت و به ویژه اینستاگرام  پر است از تصاویر خیره کننده از سحابی ها و کهکشان های خوش نقش مانند خانه زیبای ما کهکشان راه شیری.آن عکس ها ممکن است شبیه تصاویر بسیار حرفه ای باشند که توسط عکاسان با سالها تجربه گرفته شده است، اما در واقع پیشرفت در دوربین های مدرن دلیل اصلی محبوبیت ناگهانی این نوع از عکاسی و تصاویر باکیفیت است.

اگر دوربین و لنز مناسب  و آسمان صاف دارید و صد البته علاقه بسیار، گرفتن عکس از آسمان شب بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است.

چگونه برای عکاسی آسمان در شب آماده شویم؟

از آنجایی که برای نوردهی طولانی باید دوربین را تا حد ممکن ثابت نگه دارید، یک سه پایه محکم ضروری است. شاتر از راه دور نیز مفید است، اگرچه اکثر دوربین ها را می توان با تاخیر دو یا ده ثانیه تنظیم کرد.

به یاد داشته باشید که در صورت لزوم با پوشیدن لباس مناسب و همراه داشتن یک نوشیدنی گرم خود را برای شب آماده کنید.

پیدا کردن یک مکان مناسب

وقتی شروع به کار می کنید، مکانی دور از نور شهری و هرگونه نور مزاحم پیدا کنید، بهتر است جایی خلوت باشد و افراد غریبه دیگری در آن مکان حضور نداشته باشد این کار به حفظ تمرکز شما کمک خواهد کرد.بهتر است به گونه ای برنامه ریزی کنید که نور ماه در آسمان کمترین مقدار را داشته باشد

وقتی زمان مناسب بود و در مکانی تاریک و بدون ماه قرار گرفتید، به ترکیب بندی فکر کنید که اغلب توسط عکاسان آسمان شب نادیده گرفته می شود، اما به همان اندازه برای هر تصویر و منظره حیاتی است.

به دنبال چیزی جالب یا غیرمنتظره برای قرار دادن در پیش زمینه باشید، مانند یک بنای تاریخی، یک درخت،وسیله نقلیه یا یک دریاچه که نور ستاره را نیز بتواند منعکس کند. بهتر است که قبل از غروب آفتاب اماده باشید و به لوکیشن عکاسی در شب رسیده باشید  ، سپس حداقل تا یک ساعت پس از غروب آفتاب صبر کنید.

راه اندازی دوربین

راهکار موفق برای عکاسی آسمان در شب این است که تا جایی که می توانید نور بیشتری را از آسمان دریافت کنید. این بدان معناست که از لنزبا بازترین دریچه ی دیافراگم استفاده کنید.دیافراگم 2.8  یا دریچه بازتر از آن مناسب است.

ابتدا دوربین را روی حالت دستی قرار دهید. اکنون لنز را روی بی‌ نهایت متمرکز کنید و مطمئن شوید که دوربین روی فوکوس خودکار قرار ندارد. با این کار فوکوس بهتری خواهیم داشت و ستاره ها واضح تر میشوند، االبته که یافتن موقعیت دقیق روی لنز شما که وضوح را به حداکثر می رساند، یک مسئله آزمون و خطا خواهد بود.

در حالی که دوربین روی سه پایه قرار دارد و رو به سمت مورد نظر از آسمان است، این تنظیمات را برای اولین عکس خود امتحان کنید: دیافراگم  F/2.8 ، ISO 800 ، و سرعت شاتر 25 ثانیه. برای دیدن ستاره هایی واضح روی تصویر به دست آمده روی صفحه LCD  زوم کنید و تصویر را بررسی کنید و برای گرفتن بهترین نتیجه مراحل را تکرار کنید

30 ثانیه زمان زیادی است و به دلیل چرخش زمین ستاره ها را تار می کند و اگر دوربین شما ایزوهای بالاتر دارد و نور مصنوعی در اطراف وجود ندارد با  ISO 1600، ISO 3200  و حتی بالاتر امتحان کنید. اگر یک چراغ در اطراف روشن باشد، استفاده از  ISO  بالاتر نویز زیادی ایجاد می کند. پس اطراف را به دقت بررسی کنید که تاریک باشد.

عکاسی آسمان در شب
کهکشان آندرومدا

عکاسی از کهکشان راه شیری

عکاسی از کهکشان راه شیری کامل برای ما ممکن نیست ولی عکاسی از بازوهای کهکشان راه شیری یکی از سرگرمی های محبوب در میان عکاسان آسمان شب است، برای گرفتن عکس یک کهکشان کامل، کهکشان آندرومدا گزینه مناسبی است.

عکس کهکشان راه شیری در زمستان می تواند زیبا باشد، اما به اندازه کهکشان راه شیری تابستان رنگ یا عمق ندارد. اواسط مرداد به بعد زمان مناسب برای عکاسی از کهکشان راه شیری است.

علاوه بر تاریخ مناسب ، برای ثبت موفقیت آمیز کهکشان راه شیری به دوربینی فول فریم نیاز دارید. پس از عکاسی خود را برای ادیت عکس طولانی و دقیق در فتوشاپ آماده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. ممکن است زمان بر باشد، اما نتیجه شگفت انگیز است.

عکاسی از آسمان شب و ستاره ها و کهکشانها نیاز به تجربه ، صبر و علاقه فراوان دارد.این مطلب صرفا یک آموزش مقدماتی برای شروع کار است و جهت آشنایی با این نوع عکاسی آماده شده است.

مطالب پیشنهادی :

آموزش شنا به کودکان

مقدمات آموزش شنا به کودکان

آموزش شنا به کودکان شش‌ماهه تا یک‌ساله قصد دارید کودکتان را برای شروع آموزش شنا آماده کنید؟ فکر عاقلانه ایست! مربیان شنا پیشنهاد می‌کنند برای شروع آموزش شنا به کودکان

نقاشی کودکان

تشویق کودکان به نظم

تشویق کودکان به نظم و تمیز نگه داشتن اتاقشان همیشه روزهای تعطیل با مسئله مشاجره آمیز نظافت آغاز می شود. اینکه به بچه ها بگوییم: “بسیار خب! حالا وقت تمیز

آتلیـه لیـماژ ورودی نداشته و حداقل خرید عکاسی کودک مبلغ 600 هزار تومان میباشد.حداقل خرید جهت عکاسی نوزاد و بارداری از روز شنبه تا چهار شنبه مبلغ 800 هزار تومان و پنج شنبه ها یک میلیون و پانصد هزار تومان میباشد.

حداقل خرید جهت عکاسی در فضای باز یک میلیون پانصد هزار تومان و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 300 هزار تومان میباشد.ورودی باغ ها با توجه به فضاسازی و امکانات آنها بین 300 تا 3 میلیون تومان است که  جداگانه به باغدار پرداخت میشود

حداقل خرید جهت عکاسی در منزل یک میلیون پانصد هزار تومان و کوچکترین سایز عکاسی در منزل 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 300 هزار تومان میباشد.هزینه آفیش  با توجه به فاصله منزل بین 400 تا 800 هزار تومان است

هزینه فیلم برداری و ساخت یک کلیپ 3 تا 5 دقیقه ای بدون عکاسی در فضای باز و منزل برابر 7 میلیون تومان است و 200 هزار تومان هزینه آفیش منزل و باغ میباشد.

عکاسی لایف استایل

عکاسی لایف استایل که از ترندهای روز عکاسی دنیاست، مدلی از عکاسی ست که دکور محور نبوده و بیشتر بر عناصر زندگی روزمره تکیه دارد، مانند مبلمان، فضای خانه یا عمارت و باغ و از این قبیل. امروزه با توجه به اینکه اغلب منازل شخصی در تهران کوچک بوده و فضای کافی برای این سبک عکسها را ندارد، باغ عمارتی بسیار شیک و جذاب برای شما در نظر گرفتیم که دارای لوکیشنهای متعدد با سبکهای مدرن، آرنوو، بوهو، آرابسک و ... است.

گالری ژورنال روند رشد

ژورنال روند رشد

تهیه ژورنال یا آلبوم دیجیتال از گزینه هایی ست که هم بین خانواده ها بسیار محبوب است و ما همیشه به خانواده های گرامی پیشنهاد می کنیم به دو دلیل: یکی دوام و ماندگاری آن نسبت به عکسهای چاپی و دوم به دلیل شیک و شکیل تر بودن آن.

تخفیف بگیرید

آیا میدانید با عضویت در باشگاه مشتریان آتلیه لیماژ پس از هر بار مراجعه و عکاسی امتیاز دریافت کرده و از تخفیف ویژه و بن عکاسی سالروز تولد برخوردار خواهید شد

مرا عضو کن

مراحل عضویت در باشگاه بسیار ساده است کافی است مراحل عضویت در آموزش را طی کنید و در پایان بن تخفیف ویژه یکماهه دریافت کنید و سپس تایم خود را رزرو کنید
کلیک کنید

لباس بارداری

برای راحتی و آسایش خانم های باردار، 20 دست پیراهن رایگان، 5 عدد بادی و شومیز و بلوز برای پوشیدن با شلوار جین در عکسهای اسپرت ، که از جذاب ترین مدلهای عکسهای بارداری هستند، در آتلیه موجود است. علاوه بر این، تعدادی لباس لوکس و توری و پفکی که استفاده از آنها هزینه جداگانه دارد نیز برای شما بصورت سفارشی و اوت کوتور طراحی و دوخته شده تا زیبایی این دوران خاص را دوچندان کند.

فستیوال لیماژ

همین الان تایم عکاسی رو تو آتلیه لیماژ رزرو کن و کوچولو رو تو مسابقه بهترین عکس لیماژ شرکت بده و جایزه نقدی دریافت کن.یا اگه دوست داری میتونی به بقیه رای بدی

دکورهای جدید ورق بزنید :

لیماژ در صفحات اجتماعی :

Limage atelier

صفحه اصلی آتلیـه
اینستا اصلی

Limage newborn

صفحه عکاسی نوزاد
اینستا نوزاد

Limage outdoor

صفحه فضای باز لیماژ
اینستا باغ

Limage aparat

کلیپ در آپارات لیماژ
آپارات کلیپ

Limage Telegram

کانال تلگرام لیماژ
کانال تلگرام