سه اشتباه رایج در عکاسی از کودکان

سه اشتباه رایج در عکاسی از کودکان

در عکاسی از کودکان ، به علت تفاوت سوژه با دیگر سوژه ها در عکاسی ، گاهی باید از قوانین حاکم بر عکاسی سرباز زد و دنیای کودک را همانطور که هست، دید و ثبت کرد. در این مطلب می خواهیم به سه اشتباه رایجی که اغلب خانواده‌ها و حتی عکاسان حرفه‌ای در عکاسی از کودکان ممکن است مرتکب شوند، بپردازیم.

عکاسی از کودکاناشتباه اول :

از کودک بخواهید که بی حرکت بایستد. این خواسته کاملا بر عکس غرایز طبیعی کودک که او را به بازی و جنب و جوش و حرکت وامی‌دارد بوده و اغلب منجر به حالتی غیر عادی در عکس می‌شود.

راه حل :

اگر در استودیو عکاسی می‌کنید با مهیا کردن وسایل بازی، از کودک بخواهید تا بازی کند. سپس در حین بازی کردن از او عکاسی کرده و حالات طبیعی‌اش را ثبت کنید. اگر در فضای بیرونی و بدون استفاده از فلاش‌های استودیویی عکاسی می‌کنید-که در ینصورت محدودیت سرعت سینک را نخواهید داشت- از کودکان بخواهید بدوند و در حین دویدن یا پریدن از آنها عکاسی کنید. سرعت‌های ۱/۵۰۰ یا ۱/۱۰۰۰ را برای شاتر و حالت Al Servo را برای فوکوس انتخاب کنید. به این ترتیب هیچ مشکلی برای ثبت کودکان در حال حرکت نخواهید داشت و سوژه‌تان هم کاملا فوکوس خواهد بود.

اشتباه دوم :

از کودک بخواهید که لبخند بزند. این کار علاوه بر اینکه کودک را گیج و خسته می کند، در نهایت چیزی جز یک لبخند غیر طبیعی به همراه نخواهد داشت.

راه حل :

برای خنداندن کودک در قالب یک دلقک فرو روید. سعی کنید در ابتدای ورود کودک هم تراز با قد او شده و با لحنی صمیمانه و هیجان‌انگیز، با او صمیمی شوید. در حین عکاسی از کودکان هم از شکلک درآوردن، استفاده از چیزهای خنده دار مانند گذاشتن دماغ دلقک یا عینک و سبیل و … دریغ نکنید. علاوه بر این برای این کار از خانواده ها هم می‌توانید کمک بگیرید.

عکاسی از کودکان

اشتباه سوم :

بالای سر کودک ایستادن و از بالا با او صحبت کردن. این کار حس عدم صمیمیت و ناامنی به کودک داده و شرایط عدم همکاری را برای او مهیا می‌کند.

راه حل :

هم تراز با قد کودک شده و سعی کنید با صدایی صمیمی با او سر صحبت را باز کنید. با این کار کودک از ابتدا می داند که شما طرف او هستید و قرار است به او خوش بگذرد. بنابراین در طول جلسه‌ی عکاسی ریلکس بوده و با شما همراه خواهد شد.

ترجمه و برداشت آزاد از دیجیتال فتوگرافی

فروشگاه عروسک 

[product_category category=”dolls” per_page=”4″ columns=”4″ orderby=”rand” order=”ASC” operator=”IN”]

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
نوشته های پیشنهادی :
سالاد سبزیجات بهاره

سالاد سبزیجات بهاری

یک روش ساده برای لذت بردن از سبزیجات این است که آن ها را به شکل سالاد سبزیجات بهاره تهیه

عکاسی کودک

عکاسی از کودک نوپا

عکاسی از کودک نوپا کار دشواری است.درست هنگامی که شما می خواهید آن ها یک جا بنشینند و بدون تکان خوردن به