آتلیه کودک و بارداری لیماژ

هنر آوانگارد به مثابه‌ یک جریان

هنر آوانگارد

هنر آوانگارد به مثابه‌ یک جریان

در ادامه‌ی مطلب قبل که پرفورمنس آرت را سردمدار همه‌ی هنرهای آوانگارد معرفی می‌کرد، در این مطلب می‌خواهیم هنر آوانگارد را به مثابه‌ی یک جریان بررسی کنیم.

آوانگارد در اصل واژه‌ای فرانسوی است که در انگلیسی به معنای پیشتاز است. این واژه برای اولین بار درفرانسه‌ی قرن نوزدهم برای اشاره به هنر به‌کار‌گرفته شد و اعتبارش را از متفکر تاثیرگذار هانری دو سن سیمون -از پیشگامان سوسیالیزم- گرفت. او به قدرت اجتماعی هنر معتقد بود و هنرمندان را در کنار دانشمندان و صنعتگران، به‌عنوان رهبران جامعه‌ی جدید می‌دانست.

هنر آوانگارد

به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت آوانگارد از سال 1850 با آثار رئالیستی گوستاو کوربه که به‌شدت تحت تاثیر ایده‌های سوسیالیستی بود، آغاز شد. این آغاز با جریان موفق هنر مدرن ادامه پیدا کرد و واژه‌ی آوانگارد کم و بیش معادل واژه‌ی مدرن شناخته شد. برخی از جنبش‌های آوانگارد مانند کوبیسم فعالیت خود را به‌طور عمده بر روی نوآوری در فرم متمرکز کردند. این در حالیست که جنبش‌های دیگر مانند فوتوریسم، دِ‌استیل و سوررئالیسم بر روی اجرای برنامه‌های اجتماعی تمرکز داشتند.

مشخصه‌ی بارز جریان‌های آوانگارد، ایجاد انگیزه‌ی کشمکش در راستای محوکردن مرزهای میان گونه‌ها یا فرم‌های مختلف – از میان بردن تفاوت میان هنر، موسیقی، ادبیات و اجرای نمایشی- بود. از طرفی و همسو با همین کشمکش‌ها، تلاش می‌شد تا مرزهای میان هنر و زندگی نیز از میان برداشته شود، بدین معنا که بسیاری از وقایع اجتماعی، سیاسی و علمی الهام‌بخش آفرینش انواع هنر آوانگارد شدند و هنر از گالری‌ها و موزه‌ها به خیابان‌ها و در بین مردم کشانده شد.

اگرچه در نگاه اول بسیاری از بیانیه‌های آوانگارد با عقلانیت علمی ناسازگار به‌نظر می‌رسند، اما آوانگارد به‌گونه‌ای جدانشدنی، با انقلاب علمی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم گره خورده است. محتملا تصادفی نبود که نخستین محل فعالیت آوانگارد در پاریس بود. همه‌ی عوامل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی‌ای که در توسعه‌ی آوانگارد سهمی داشتند در برپایی برج ایفل متجلی شد. این برج در سال 1889 ساخته شد. بسیار ساده اما به‌گونه‌ای بنیادین و کاملا بدون گزافه‌گویی. برج ایفل دیدگاه انسان‌های عادی را نسبت به جهان دگرگون کرد. برای نخستین بار در تاریخ این امکان فراهم شد که از بالا به فضای شهری نگریسته شود. حتی کلیساهایی که قبلا بر زندگی مردم مسلط بودند در درون مجموعه‌ی بزرگ شهری دیده می‌شدند، مردم آنها را با چشمان زمینی مقید نمی‌نگریستند بلکه با نگاه اوج گیرنده‌ی پرندگان، نگریستن بر آنها ممکن شده بود.

ارتباط این تماشاگران با جهان پیرامون دستخوش تحول شده و روش درک و فهم آنها تغییر کرده بود. دیدن خطی و زمانمند جهان به دیدن حجمی و فضایی تغییر پیدا کرده بود. در اواخر قرن بیستم، پاریسی‌ها پیش‌قراولان تغییر شیوه‌ی اندیشیدن شدند و آنان بودند که شیوه‌ی اندیشیدن در قرن بیستم را شکل دادند.

هنر آوانگارد

پرفورمنس‌ آرت در قرن بیستم هنری است آسان با بی‌ثباتی‌های فراوان. هنرمندانی که از چارچوب‌های سنتی و کلیشه‌ای هنر خسته شده بودند به این فرم از هنر برای بیان ایده‌های خود روآوردند تا هنر خود را بی‌پرده و بدون واسطه به مردم ارائه کنند. آن‌ها همچنین این فرم از هنر را برای فرار از محدودیت نظام موزه و گالری برگزیدند. به‌همین خاطر، بنیان این آثار همیشه آنارشیستی بوده و به دلیل ماهیتش از تعاریف مشخص و دقیق به‌جز این بیان ساده که هنری است زنده که توسط هنرمندان اجرا می‌شود،  سرباز می‌زند. در شماره‌های بعدی این مطلب به ریشه‌یابی این هنر در مکاتب مختلف هنری اعم از فتوریسم، کانستراکتیویسم، دادائیسم و سوررئالیسم، همچنین شرح تعدادی از آثار اجرا شده خواهم پرداخت.

گلدبرگ.رزلی (1388)، هنر اجرا، مترجم: مریم نعمت‌طاووسی، انتشارات نمایش، تهران.

منبع عکس: http://www.tate.org.uk

مطالب پیشنهادی :

آتلیه کودک لیماژ ورودی نداشته و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 450,000 تومان میباشد.حداقل خرید عکاسی کودک مبلغ 1,200,000 تومان و حداقل خرید عکاسی بارداری و نوزاد مبلغ 2,000,000 تومان است.

حداقل خرید جهت عکاسی در فضای باز و منزل 3,000,000 تومان و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 550,000 تومان میباشد.ورودی باغ ها با توجه به فضاسازی و امکانات آنها بین 450,000 تا 3,000,000 میلیون تومان است که  جداگانه به باغ دار پرداخت میشود.هزینه آفیش منزل و سالن جشن با توجه به فاصله بین 500 تا 900 هزار تومان است.

هزینه فیلم برداری و ساخت یک کلیپ 3 تا 5 دقیقه ای بدون عکاسی در فضای باز و منزل برابر 8,000,000 تومان است و 200,000  تومان هزینه آفیش منزل و باغ میباشد.هزینه کلیپ اقتصادی با موبایل و گیمبال در آتلیه یک میلیون تومان و خارج از آتلیه 3 میلیون تومان میباشد

لطفا قبل از رزرو تایم عکاسی و قبل از حضور در آتلیه کودک لیماژ حتما راهنمای عکاسی در آتلیه را به صورت کامل مطالعه نمایید. راهنمای کامل عکاسی

عکاسی لایف استایل

عکاسی لایف استایل که از ترندهای روز عکاسی دنیاست، مدلی از عکاسی ست که دکور محور نبوده و بیشتر بر عناصر زندگی روزمره تکیه دارد، مانند مبلمان، فضای خانه یا عمارت و باغ و از این قبیل. امروزه با توجه به اینکه اغلب منازل شخصی در تهران کوچک بوده و فضای کافی برای این سبک عکسها را ندارد، باغ عمارتی بسیار شیک و جذاب برای شما در نظر گرفتیم که دارای لوکیشنهای متعدد با سبکهای مدرن، آرنوو، بوهو، آرابسک و ... است.

گالری ژورنال

ژورنال روند رشد

تهیه ژورنال یا آلبوم دیجیتال از گزینه هایی ست که هم بین خانواده ها بسیار محبوب است و ما همیشه به خانواده های گرامی پیشنهاد می کنیم به دو دلیل: یکی دوام و ماندگاری آن نسبت به عکسهای چاپی و دوم به دلیل شیک و شکیل تر بودن آن.

تخفیف 400 هزار تومانی

آیا میدانید با عضویت در باشگاه مشتریان آتلیه لیماژ پس از هر بار مراجعه و عکاسی امتیاز دریافت کرده و از تخفیف ویژه و بن عکاسی سالروز تولد برخوردار خواهید شد

مرا عضو کن

مراحل عضویت در باشگاه بسیار ساده است کافی است مراحل عضویت در آموزش را طی کنید و در پایان بن تخفیف ویژه یکماهه دریافت کنید و سپس تایم خود را رزرو کنید
کلیک کنید
آتلیه بارداری

لباس بارداری

برای راحتی و آسایش خانم های باردار، 20 دست پیراهن رایگان، 5 عدد بادی و شومیز و بلوز برای پوشیدن با شلوار جین در عکسهای اسپرت ، که از جذاب ترین مدلهای عکسهای بارداری هستند، در آتلیه موجود است. علاوه بر این، تعدادی لباس لوکس و توری و پفکی که استفاده از آنها هزینه جداگانه دارد نیز برای شما بصورت سفارشی و اوت کوتور طراحی و دوخته شده تا زیبایی این دوران خاص را دوچندان کند.

فستیوال لیماژ

همین الان تایم عکاسی رو تو آتلیه لیماژ رزرو کن و کوچولو رو تو مسابقه بهترین عکس لیماژ شرکت بده و جایزه نقدی دریافت کن.یا اگه دوست داری میتونی به بقیه رای بدی

دکور های جدید

گالری آتلیه کودک

دکور توریست

گالری آتلیه کودک

دکور سیرک

گالری آتلیه کودک

دکور پری دریایی

ماکت کیک تولد جدید

لیماژ در صفحات اجتماعی :

Limage atelier

صفحه اصلی آتلیـه
اینستا اصلی

Limage newborn

صفحه عکاسی نوزاد
اینستا نوزاد

Limage outdoor

صفحه فضای باز لیماژ
اینستا باغ

Limage Wedding

صفحه عروس لیماژ
اینستا عروس

Limage aparat

کلیپ در آپارات لیماژ
آپارات کلیپ

Limage Telegram

گروه تلگرام لیماژ
گروه تلگرام