چگونه اسباب بازی ها را مدیریت کنیم

یکی از پرسش هایی که زیاد پرسیده می شود این است که اسباب بازی ها را کجا انبار کنیم؟ سبد اسباب بازی , گنجه، کشو، طاقچه و… هرکدام می توانند بنابه نیاز خاص خانه شما راه گشا باشند.

اینکه وسایل و اسباب بازی های افراد خانواده را چگونه و کجا مرتب کنیم یک عامل کلیدی در خانه داری است.درست کردن قفسه ساده و کم هزینه است و سرهم بندی کردن آن فقط یک روز زمان می برد.هرنوع از اسباب بازی ها در یک سطل جداگانه قرار می گیرند؛ درشت ترها در سطل های بزرگ و کوچکترها در سطل های کوچک و وسایل بزرگ و دست و پاگیر در پشت سطل ها جای می گیرند. قیمت سطل ها هم بالا نیست و با کمی هزینه می توانید یک سرویس کامل از آن ها تهیه کنید.

اسباب بازی

پازل ها و بازیهای فکری

یک قفسه مخصوص جورچین ها و پازل ها که همه این نوع بازیها را در آن نگه می داریم و هر زمان که یکی از آنها را لازم داریم به آسانی قابل دسترس هستند.

اسباب بازی

یک روش دیگر برای مرتب نمودن، این است که از پخش و پلا کردن وسایل در کف اتاق های اصلی خانه جلوگیری کنیم.ما کمتر اسباب بازی ای را همواره درون اتاق. اصلی نگه می داریم. دو سبد در دار مخصوص انباشتن اسباب بازیهایی که زیاد استفاده می شوند را درون اتاق نگه می داریم. وسایل سرگرمی هر روزه را در دسترس قرار می دهیم.

اسباب بازی

قفسه دیواری

ما برای اتاق بچه های بزرگتر قفسه دیواری تهیه کرده ایم و وسایل روزانه اشان را در دسترس آنها در طبقه پایین می گذاریم، وسایل ریز و درشت را درون سبدهای بزرگ در قفسه های بالایی قرار می دهیم و هنگام لزوم بچه ها از ما درخواست می کنند تا آنها را پایین بیاوریم.این نوع مرتب کردن باعث می شود وسایل کمتر جایگیر باشند و اتاق مرتب تر به نظر برسد.

 

اسباب بازی

عروسک های پارچه ای

عروسک ها در زیر تخت بچه ها جای می گیرند. آنها را در طول روز برای بازی کردن بیرون می آوریم . در زمان استراحت بچه ها دوباره به زیر تخت منتقل می شوند. عروسک ها همیشه آنقدر دست و پاگیر هستند که باعث اعصاب خردی من می شوند اما همیشه باعث سرگرمی بچه ها هستند، بنابراین مجبوریم آنها را نگه داریم.

کتاب ها

یک قفسه کتاب در اتاق اصلی خانه داریم. کتاب داشتن کار خوبیست و برای بچه های شما مفید خواهند بود اما می توانند از کنترل خارج بشوند. ما همواره سعی می کنیم کتاب های خوانده شده را به کتابخانه ها اهدا کنیم و همیشه قفسه های کتابخانه امان را خلطوت نگه داریم. البته بعضی از کتابها برای ما بار عاطفی دارند و دل کندن ازشان دشوتر است، اما همیشه سعی می کنیم با فکر کردن به اینکه هدیه دادن باعث می شود تا شخص دیگری هم آنها را داشته باشد لذت ببریم.

اسباب بازی

 

 

یک برنامه جایگزینی ترتیب بدهید

با وجود داشتن یک زیرزمین( یا یک انباری) شما قادر خواهید بود یک برنامه جایگزینی برای اسبباب بازیها ترتیب بدهید. به این صورت که یک دوره هفتگی یا ماهیانه در نظر بگیرید و هر اسباب بازی را مخصوص استفاده در یک روز خاص معین کنید و سایر اسباب بازیها را درون زیرزمین قرار دهید و در روزهای دیگر اسباب بازیهای دیگر را جایگزین نمایید. با این روش دیگر مجبور نخواهید بود اسباب بازیهای زیادی را اطراف بچه ها پراکنده کنید و البته اینگونه بچه ها نیز دیرتر از اسباب بازیهایشان دلزده خواهند شد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
نوشته های پیشنهادی :
نمایشگاه عکس محدوده قرمز

نمایشگاه عکس محدوده قرمز

نمایشگاه عکس محدوده قرمز جلال سپهر ۱۷ اردیبهشت ماه در گالری راه ابریشم گشایش یافت.در این نمایشگاه هشت فریم عکس