آتلیه کودک و بارداری لیماژ

بهترین سن آموزش زبان به کودکان چه زمانی است؟

بهترین سن آموزش زبان به کودکان

آیا امیدوار هستید که فرزند دلبندتان زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را یاد بگیرد؟ یادگیری زبان از آن دسته مهارت‎هایی است که احتمالا فرزندتان در دهه بیست زندگی خود بابت این لطف از شما سپاس‎گزاری خواهد کرد. اما سن آموزش زبان چه زمانی است؟ در چه سنی بایستی او را تشویق به یادگیری زبان خارجه کنید؟ با ما همراه باشید تا به این سوال مهم پاسخ دهیم.

بهترین سن آموزش زبان برای کودکان

تقریبا همه محققان‎ موافق هستند که هر چه کودک زودتر شروع به یادگیری زبان دوم کند، بهتر است. برخی از محققان می‎گویند که مهارت‎ها و استعداد یادگیری زبان دوم در سن 6 یا 7 به اوج خود می‎رسد. برخی دیگر ادعا می‎کنند که این زمان تا سن بلوغ ادامه خواهد داشت. اما یک چیز است که همه محققان در آن اتفاق نظر دارند و آن هم این است که بعد از بلوغ یادگیری زبان جدید دشوارتر خواهد شد.

چرا آموزش زبان را از 3 یا 4 سالگی کودک شروع کنیم؟

اگر چند سال پیش می‎گفتید که سن آموزش زبان به کودک 3 یا 4 سالگی است همه طوری به شما نگاه می‎کردند که گویی عجیب ترین حرف دنیا را زده اید. در گذشته این مسئله که یک کودک سه ساله بتواند زبان دوم یاد بگیرد کاملا غیر قابل تصور بود. به این خاطر که این کودک هنوز به زبان مادری خود تسلط ندارد؛ پس چگونه می‎تواند یک زبان دیگر بیاموزد؟

با این حال خوب است بدانید که امروز یافته های تحقیقاتی چیزهای کاملا متفاوتی را نشان می‎دهد. مطالعاتی که در دانشگاه هاروارد صورت گرفته نشان می‎دهد که اگر کودکان زبان دوم خود را در سنین پایین‎تر یاد بگیرند میزان خلاقیت، تفکر انتقادی و انعطاف‎پذیری ذهن‏شان به طور قابل توجهی افزایش می‎یابد. اعتقاد بر این است که سال‎های پیش دبستانی به ویژه سه سال اول زندگی دوره حیاتی در زندگی کودک است. در این سه سال پایه ‎های نگرش، تفکر، یادگیری و … در کودک کاشته می‏شود و همین زمان را می‎توان سن آموزش زبان دانست.

بررسی روند یادگیری در انسان

خوب است بدانید که یادگیری زبان دوم در این سن به آسانی یادگیری زبان اول است. ممکن است انجام این کار بار بزرگی به نظر برسد اما در واقع اینطور نیست. مغز انسان چیز شگفت‎انگیزی است و توانایی‎های زیادی دارد که ما از آن‎ها بی‎خبریم. از لحظه تولد شش نکته را یاد می‎گیریم:

  • بینایی
  • چشایی
  • بویایی
  • شنوایی
  • لامسه
  • انجام دادن کارها

همه ما  اطلاعاتی که در چند سال اول زندگی خود به دست آورده‎ایم را رشد داده و ارتقاء می‎دهیم. تحقیقات نشان داده است که 50 درصد از توانایی ما برای یادگیری تا 4 سالگی و 30 درصد دیگر در 8 سالگی توسعه می‎یابد. به همین دلیل است که گفته می‏شود سن آموزش زبان سه سالگی است و آن زمان را برای یادگیری زبان دوم مناسب می‎دانند. با این حال این بدان معنا نیست که 80 درصد از دانش یا هوش فرد قبل از 8 سالگی شکل گرفته است بلکه بدان معناست که کودکان مسیرهای اصلی یادگیری خود را در چند سال اول زندگی خود توسعه می‎دهند.

بررسی‎ها نشان داده است که هر چقدر زبان‎آموز جوان‎تر باشد، بیشتر و بهتر می‎تواند تلفظ صحیح را یاد بگیرد و صداهای جدید را بازسازی کند. کودکان در سه یا چهار سالگی می‎توانند از طریق بازی یاد بگیرند این در حالی است که با بالا رفتن سن همه ما تحت تاثیر اطلاعات و داده ‎های زیادی قرار می‎گیریم و نیاز به ذخیره و بازیابی این اطلاعات داریم.

بهترین سن آموزش زبان به کودکان

کودکان دو زبانه که از سنین پایین زبان دوم را یاد می‎گیرند، در هر دو زبان بومی به نظر می‏رسند!

پس از سال‎های نوجوانی تغییراتی در ساختار مغز ایجاد می‏شود و یادگیری یک زبان خارجی چالش ‎برانگیز می‏شود. البته این بدان معنا نیست که آن‎ها نمی‎توانند اقدام به یادگیری زبان کنند. اما سن آموزش زبان تاثیر زیادی در شکل و مکانیسم یادگیری دارد. یادگیری زبان در بزرگسالی دیگر مشابه یادگیری آن در سنین 2 تا 5 سالگی نیست و نیاز به روش‎های متفاوت‎تری دارد.

سن آموزش زبان پایین‎تر علاوه بر اینکه باعث می‏شود کودک زودتر از همسالان خود دو زبانه باشد بلکه در انجام کارهایی که نیاز به توجه و تمرکز بیشتر دارند نیز موفق‎تر خواهند بود.

گفته می‏شود که نوجوانانی که قبل از 15 سالگی یک زبان خارجی را یاد می‎گیرند، تلفظ بهتری از زبان دوم خود خواهند داشت که تا حد زیادی مشابه افراد بومی آن زبان خواهد بود. با این حال هر چقدر که فرد از سنین کم‎تری شروع به یادگیری زبان دوم کند، بیشترین شباهت را به بومیان خواهد داشت.

مزایای یادگیری زبان در سنین کودکی چیست؟

گفتیم که سن آموزش زبان پایین می‎تواند به یادگیری بهتر کمک کند. اما این کار دلایل دیگری هم دارد که در اینجا به آن‎ها اشاره خواهیم کرد:

  • کودکان در سن پایین از اشتباه‎ کردن نمی‎ترسند و اصولا در محیطی شروع به یادگیری می‎کنند که پیشرفت آن‎ها ارزیابی نمی‏شود و هیچگونه مقایسه ای بین کودکان انجام نمی‏شود. در نتیجه شکست خوردن آن‎ها هیچ عواقبی برای‎شان نخواهد داشت و بدون استرس کار خود را انجام می‎دهند.
  • سن آموزش زبان پایین باعث می‏شود که کودک از یادگیری زبان نترسد. در این سن کودک با قوانین نوشتاری، گرامر، دیکته و … آشنا نمی‏شود بلکه یادگیری از طریق بازی و فعالیت‎های طبیعی ذهن آن‎ها انجام می‏شود.

آموزش زبان در سنین پایین باعث می‏شود که کودک مانع روانی مانند اینکه من به زبان علاقه ندارم یا انجام این کار برای من سخت است نداشته باشد.

سخن پایانی

به طور کلی سن آموزش زبان روی شکل یادگیری تاثیر می‎گذارد. فرزند شما در بزرگسالی هم می‎تواند به خوبی زبان انگلیسی را یاد بگیرد اما قطعا نیاز به تلاش بسیار بیشتری خواهد داشت. این در حالی است که شروع یادگیری زبان در کودکی می‎تواند این فرایند را به ساده ‎ترین شکل ممکن درون ذهن او بنشاند. هنگامی که کودک هستیم یادگیری زبان را به صورت طبیعی انجام می‎دهیم و نیاز به تلاش خاصی نخواهیم داشت. 

مطالب پیشنهادی :

آتلیه کودک لیماژ ورودی نداشته و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 450,000 تومان میباشد.حداقل خرید عکاسی کودک مبلغ 1,200,000 تومان و حداقل خرید عکاسی بارداری و نوزاد مبلغ 2,000,000 تومان است.

حداقل خرید جهت عکاسی در فضای باز و منزل 3,000,000 تومان و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 550,000 تومان میباشد.ورودی باغ ها با توجه به فضاسازی و امکانات آنها بین 450,000 تا 3,000,000 میلیون تومان است که  جداگانه به باغ دار پرداخت میشود.هزینه آفیش منزل و سالن جشن با توجه به فاصله بین 500 تا 900 هزار تومان است.

هزینه فیلم برداری و ساخت یک کلیپ 3 تا 5 دقیقه ای بدون عکاسی در فضای باز و منزل برابر 8,000,000 تومان است و 200,000  تومان هزینه آفیش منزل و باغ میباشد.هزینه کلیپ اقتصادی با موبایل و گیمبال در آتلیه یک میلیون تومان و خارج از آتلیه 3 میلیون تومان میباشد

لطفا قبل از رزرو تایم عکاسی و قبل از حضور در آتلیه کودک لیماژ حتما راهنمای عکاسی در آتلیه را به صورت کامل مطالعه نمایید. راهنمای کامل عکاسی

عکاسی لایف استایل

عکاسی لایف استایل که از ترندهای روز عکاسی دنیاست، مدلی از عکاسی ست که دکور محور نبوده و بیشتر بر عناصر زندگی روزمره تکیه دارد، مانند مبلمان، فضای خانه یا عمارت و باغ و از این قبیل. امروزه با توجه به اینکه اغلب منازل شخصی در تهران کوچک بوده و فضای کافی برای این سبک عکسها را ندارد، باغ عمارتی بسیار شیک و جذاب برای شما در نظر گرفتیم که دارای لوکیشنهای متعدد با سبکهای مدرن، آرنوو، بوهو، آرابسک و ... است.

گالری ژورنال

ژورنال روند رشد

تهیه ژورنال یا آلبوم دیجیتال از گزینه هایی ست که هم بین خانواده ها بسیار محبوب است و ما همیشه به خانواده های گرامی پیشنهاد می کنیم به دو دلیل: یکی دوام و ماندگاری آن نسبت به عکسهای چاپی و دوم به دلیل شیک و شکیل تر بودن آن.

تخفیف 400 هزار تومانی

آیا میدانید با عضویت در باشگاه مشتریان آتلیه لیماژ پس از هر بار مراجعه و عکاسی امتیاز دریافت کرده و از تخفیف ویژه و بن عکاسی سالروز تولد برخوردار خواهید شد

مرا عضو کن

مراحل عضویت در باشگاه بسیار ساده است کافی است مراحل عضویت در آموزش را طی کنید و در پایان بن تخفیف ویژه یکماهه دریافت کنید و سپس تایم خود را رزرو کنید
کلیک کنید
آتلیه بارداری

لباس بارداری

برای راحتی و آسایش خانم های باردار، 20 دست پیراهن رایگان، 5 عدد بادی و شومیز و بلوز برای پوشیدن با شلوار جین در عکسهای اسپرت ، که از جذاب ترین مدلهای عکسهای بارداری هستند، در آتلیه موجود است. علاوه بر این، تعدادی لباس لوکس و توری و پفکی که استفاده از آنها هزینه جداگانه دارد نیز برای شما بصورت سفارشی و اوت کوتور طراحی و دوخته شده تا زیبایی این دوران خاص را دوچندان کند.

فستیوال لیماژ

همین الان تایم عکاسی رو تو آتلیه لیماژ رزرو کن و کوچولو رو تو مسابقه بهترین عکس لیماژ شرکت بده و جایزه نقدی دریافت کن.یا اگه دوست داری میتونی به بقیه رای بدی

دکور های جدید

گالری آتلیه کودک

دکور توریست

گالری آتلیه کودک

دکور سیرک

گالری آتلیه کودک

دکور پری دریایی

ماکت کیک تولد جدید

لیماژ در صفحات اجتماعی :

Limage atelier

صفحه اصلی آتلیـه
اینستا اصلی

Limage newborn

صفحه عکاسی نوزاد
اینستا نوزاد

Limage outdoor

صفحه فضای باز لیماژ
اینستا باغ

Limage Wedding

صفحه عروس لیماژ
اینستا عروس

Limage aparat

کلیپ در آپارات لیماژ
آپارات کلیپ

Limage Telegram

گروه تلگرام لیماژ
گروه تلگرام