عکاسی از جشن تولد

نکات مهم هنگام عکاسی از جشن تولد

اگر می خواهید از یک جشن تولد تصاویری حرفه ای و زیبا بردارید، در اینجا توجه تان را به نکاتی که باید رعایت کنید و همینطور نکات و ایراداتی که باید از آن ها بپرهیزید جلب می کنیم. عکاسی از جشن تولد در اکثر موارد اینگونه است که فلش دوربین روشن است، چشم ها قرمز افتاده، شخصی که تولدش است به تنهایی درحال فوت کردن است و افراد در اطراف او با عکاسی از جشن تولدژستی خشک به اطراف نگاه می کنند، نورهای مزاحم به چهره ها تابانده شده است و پس زمینه تصویر علی رغم روشن بودن اتاق، تاریک است. چه کسی از دیدن چنین عکس تولدی لذت خواهد برد؟

انجام برخی تنظیمات دوربین می تواند به شکل چشمگیری این اشکالات نوردهی را رفع نماید و چند حالتگیری ساده به شما کمک می کند که حال و هوای جشن را بهتر نشان دهید.قدم اول این است که طریقه نورپردازی صحنه را تغییر دهید. هدف این است که صحنه عکاسی را به قدری روشن سازید که بیشتر طبیعی و کمتر تیره و تار به نظر برسد. بیایید با کارهایی که می توانیم بر روی دوربین و منبع تغذیه فلش انجام دهیم شروع کنیم:

ابتدا ISO دوربینتان را به حدود ۴۰۰ افزایش بدهید. سپس فلش را بر روی حالت night portrait بگذارید و دوربین به طور خودکار نورپردازی پیشتری را انجام خواهد داد تا حدی که اشیاء محیط تصویر روشنتر و طبیعی تر جلوه خواهد کرد. مطمئن شوید که دوربینتان درحالت ثابتی قرار گرفته و سیستم حذف لرزش آن روشن است.

اگر از یک دوربین DSLR همراه فلش Flip up  استفاده می کنید، سیستم اصلاح نور آن را روشن کنید تا بتوانید میزان روشنایی را تغییر و گسترش دهید. اگر دوربینتان دارای یک فلش گردان است دیگر مجبور به تقویت DSLR و یا استفاده از Night portrait mode نخواهید بود. فلش را به سمت یک دیوار یا سقف بتابانید( در صورتیکه دیوار یا سقف سفید باشند) تا نوری باز و طبیعی منتشر بشود.

اگر  یک فلش بیسیم دارید که دارای بیش از یک واحد نورپردازی است دومین فلش را در روبرو طوری مستقر کنید که هنگامیکه فلش اصلی بر روی خود دوربین است، پس زمینه تصویرتان را پوشش دهد.حالت تصویرتان باید اینگونه باشد که همه دور هم جمع شده اند و نور به طور یکسان منتشر شده باشد و پس زمینه کاملا روشن باشد. پیروی از نکات فوق باعث می شود تا عکسهای شماطبیعی تر و روشنتر به نظر برسد.

هنگام عکاسی از جشن تولد یک گرداننده باشید

بیایید یک عکس از هنگام فوت کردن شمعهای تولد بگیریم معمولا صحنه عکس اینگونه است که همه افراد دور میز نشسته اند، بچه ای که تولدش است در وسط نشسته، کیک تولد به همراه آوازخواندن آورده می شود شمع ها روشن هستند، عکس گرفته می شود و تمام. نتیجه می شود یک تصویر که در آن یک نفر به تنهایی درحال فوت کردن است و تنها یک یا دونفر او را تماشا می کنند و بقیه افراد گویی در جریان تولد حضور ندارند. این یک جشن تکی و غمگین به نظر می رسد.

عکاسی از جشن تولدبیایید اصلاح کنیم:

قبل از ورود کیک شما به عنوان عکاس موظف هستید که همه مهمان ها را دور شخص اول مهمانی جمع کنید و آن ها را پشت سر یا بغل دست او بنشانید و کاملا جمع و جورشان کنید. به این شکل حس صمیمیت و شادی را افزایش می دهید. حالا کیک وارد می شود و شما شروع به عکاسی می کنید.برای اداره و رهبری کردن افراد خجالتی نباشید و جای آن ها را هرجور دوست دارید انتخاب کنید. فرآیند عکاسی از جشن تولد درحین آواز خواندن، فوت کردن شمع، و بریدن کیک باید درحالیکه افراد همچنان گرد هم جمع هستند صورت بگیرد. این بهترین شیوه ی عکاسی خانوادگی است.

عکاسی از جشن تولدقبل از آنکه شمع ها فوت شوند مطمئن شوید که فوکوس دوربین و نورپردازی بر روی شخص اول مهمانی که تولدش است قفل باشد. اینگونه می توانید خاطرجمع باشید که لحظه ی اوج جشن یعنی فوت کردن را از دست نمی دهید. هنگامیکه بخش تشریفاتی جشن تمام شد، در اطراف میز بگردید و از هرکدام از مهمانها یک پرتره سریع بگیرید. شما مجاز هستید هرکجا که خواستید روی صورت هرفرد فوکوس کنید.

عکاسی از جشن تولدسرانجام نوبت به باز کردن هدایا می رسد. عکاسی از این بخش جلسه تنها با هدف سرگرمی نیست بلکه موقعیت خوبی برای ثبت کردن این است که چه کسی چه هدیه ای آورده است. از کارتهای هدیه نیز عکس بگیرید.

عکاسی از جشن تولدعکاسی از جشن تولد فقط برای کودکان نیست و همینطور لزوما اینگونه نیست که در یک فضای بسته برگزار گردد. خیلی بهتر است که خانواده ها و دوستان نیز در شادی و خنده در کنار همدیگر باشند. فقط مطمئن شوید که سیستم نوردهی روشن باشد و سایه های مزاحم ازبین رفته باشد و سپس شروع به عکاسی کنید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
نوشته های پیشنهادی :