ساخت قاب عکس با چوب بستنی

با استفاده از قطعات چوب و پلاستیک و مواد طبیعی می توانید قاب عکس های ساده و زیبایی طراحی کنید. با کنار هم سوار کردن این قطعات، ایده ها و روشهای خلاقانه ای بدست خواهید آورد.موادی که قطعات کوچکی از قبیل پولک و صدف دارند، مخاطره آمیز  هستند و مناسب کودکان زیر سه سال نیستند.

مواد لازم :

برش های چوبی ( چوب بستنی مناسب است )  و پلاستیکی

مقوا

چسب کاغذ ( یا چسب حرارتی )

برس نقاشی

مداد، خط کش

آهن ربا یا کش ( اختیاری )

اشیائی انتخابی برای تزیین ( از قبیل دکمه، پولک، سکه، صدف و…)

مراحل ساخت

۱ برای چهار طرف قاب عکس حداقل ۴ قطعه چوب بستنی نیاز است ( برای هر طرف یک قطعه ). اگر مایلید چهارچوبتان پهن تر باشد برای هر طرف دو چوب کنار هم بچسبانید. همچنین می توانید به سلیقه خودتان چوب های بیشتری در بالای قاب اضافه کرده و طرح های بشتری به آن بدهید.می توانید درصورت نیاز برخی از قطعات را کوتاه  یا باریکتر کنید و از آنها در طرحتان بهره ببرید. در این صورت برای برش دادن چوب ها حتما از یک بزرگ تر کمک بگیرید.

قاب عکس قاب عکس

۲  هنگامیکه طرح کلی قاب عکس را مشخص کردید، هر قسمت چوبی از طرحی که در ذهن دارید را رنگ آمیزی کنید. ( اگر این طور راحتتر هستید می توانید مرحله رنگ آمیزی را بگذارید برای بعد از چسب کردن چوب ها)

قاب عکس

۳ وقتیکه رنگ ها خشک شدند قطعات را به همان شکلی که قبل از رنگ آمیزی تعیین کرده بودید، با چسب حرارتی یا قطره ای به هم بچسبانید.

قاب عکس

۴ قاب عکس را به هر شکلی که دوست داشتید آرایش کنید؛ هم می توانید طرح های رنگی بکشید و هم می توانید کاغذرنگی یا پارچه به آن بچسبانید. سپس بگذارید قاب عکس کاملا خشک بشود.

قاب عکس

۵ برای ساختن قسمت پشتی قاب که عکس در آن قرار می گیرد، آن را بر روی مقوا بگذارید و قسمت بیرونی قاب عکس را با مداد خط کشی کنید.

قاب عکس

۶ قاب عکس را بردارید و یک مربع کوچکتر درون مربعی که کشیده اید بکشید. هدف این است که مقوای پشتی قاب کمی کوچکتر از خود قاب باشد.مقوا را در روی مربع کوچکتر ببرید.

قاب عکس

۸ مقوای مربعی شکل را به پشت قاب بچسبانید.عکسی که می خواهید درون قاب قرار دهید را به اندازه آن برش دهید.

قاب عکس قاب عکس

 برای استفاده راحت تر از قاب عکس می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

یک پایه چوبی کوچک به پشت آن اضافه کنید تا به راحتی بر روی میز بایستد.و یا با چسباندن یک یا دو قطعه آهن ربا به پشت قاب می توانید آن را به سطوح فلزی مانند یخچال بچسبانید.

همچنین می توانید یک تکه نخ به دو گوشه بالایی قاب بچسبانید و آن را به دیوار بیاویزید.

قاب عکس

ایده های بیشتر برای ساخت قاب عکس

کودکان بزرگسالتر می توانند قاب عکسشان را با مواد بیشتر و جورواجورتری از قبیل صدف، دکمه، سکه و. . طراحی کنند.برای جذاب تر شدن قاب از مواد طبیعی از قبیل برگ و گلهای خشک شده، شاخه درخت، صدف و ماسه استفاده کنید. اگر قصد دارید مواد طبیعی به قاب بچسبانید و یا خود سطح چوبی قاب به نظرتان زیبا هست،  دیگر لازم نیست آن را رنگ بزنید.حتما لازم نیست قابتان را با اشیا و رنگهای مختلف شلوغ کنید. گاهی اوقات سادگی و کمی رنگها یک طرح جذاب و خلاقانه به وجود می آورد.

قاب عکس قاب عکس قاب عکس

یک قاب عکس چوبی می تواند بهترین هدیه برای پدر یا مادر در روز  پدر و مادر باشد.  پدر و مادر شما عاشق هرچیزی هستند که شما با دست خودتان می سازید و مخصوصا عاشق قاب عکسی می شوند که شما با وسایلی که آنها دوستشان دارند می سازید؛ از قبیل گلها و شیاع مورد علاقه، ورزش و حیوان و غذا و سکه های موردعلاقه و …. همچنین قابی که به همراه والدینتان می سازید مورد علاقه آن هاست.

 و فراموش نکنید که مهمتری فایده یک قاب عکس چوبی، این است که یک عکس از خانواده و خودتان در وسط آن بچسبانید!

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
نوشته های پیشنهادی :
افسردگی بارداری

افسردگی بارداری

افسردگی بارداری مساله چالش برانگیز و حساسی است. آمار انجمن زنان و مامایی آمریکا می گویند بین ۱۴ تا ۲۳ درصد