آتلیه کودک و بارداری لیماژ

شرایط مهد کودک خوب برای کودکان

شرایط مهد کودک خوب

شرایط مهد کودک خوب

از شرایط مهد کودک خوب چه می‌دانید؟ ما در این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم یک مهد کودک استاندارد دقیقا چه شرایطی را دارد. خیلی بعید است که مهد کودکی در ایران تمامی این مولفه‌های همزمان با هم و در بالاترین سطح داشته باشد. پس به بهترین وضعیت موجود اکتفا کنید و شرایط خود را نیز بسنجید.

پیش‌از اینکه بخواهیم درباره شرایط مختلف صحبت کنیم، لازم درباره اهمیت این شرایط به شما اطلاعاتی بدهیم. پس اگر قصد دارید که درباره این موضوع بیشتر بدانید، حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا باید مهد کودک پیش‌از نام‌نویسی بشناسیم؟

اینکه والدین بخواهند کودک خود را به مهد ببرند یا نه تصمیمی شخصی‌است اما اگر چنین قصدی داشته باشند، باید درباره کیفیت آن مهد تحقیقات جامعی را انجام داد. مهد کودک به‌عنوان یک مدرسه غیررسمی نقش مهمی در شکل‌دادن به شخصیت کودکان ما خواهد داشت.

شاید باورش کمی سخت باشد اما انتخاب یک مهد کودک به‌اندازه انتخاب یک دانشگاه برای فرزند شما اهمیت دارد. چون می‌تواند در آینده او نقش مهمی ایفا کند. مهد کودک جایی برای پیشرفت تحصیلی نیست اما شرایط مهد کودک خوب به فرزند شما این امکان را می‌دهد که به‌لحاظ فردی رشد کند، مهارت‌هایش را توسعه بدهد و شخصیت خودش را بشناسد.

یک مهد کودک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

مجموعه‌ای از ویژگی‌های خوب وجود دارد که با داشتن آن‌ها شما می‌توانید در نهایت به این جمع‌بندی برسید که این مهد کودک آیا خوب است یا خیر. در ادامه بیشتر درباره این ویژگی‌ها صحبت خواهیم کرد تا با آن‌ها آشنا شوید.

به محیط مهد کودک توجه زیادی کنید

یکی از مهم‌ترین شرایط مهد کودک خوب داشتن محیط خوب است. اول باید مشخص کنیم که منظور ما از محیط خوب دقیقا چه چیزی است. محیط در تعریف مهد کودکی خود یعنی جایی که مناسب آموزش و بازی کودکان باشد. این مولفه به یک اندازه مفید هستند و هیچ‌کدام بر یکدیگر ارجحیت ندارند.

مهد کودک‌هایی که داخل خانه‌های قدیمی بنا شده‌اند اگر فضای استاندارد و خوبی برای بازی و آموزش داشته باشند می‌توانند مفید هم واقع شوند. اما به‌طور کلی ترجیح بر این است که مهدکودک تازه تاسیس بوده و برای همین محیط ساخته شده باشد.

 ازطرفی تحقیقات به ما نشان می‌دهد که ساختمان‌های قدیمی بر روی روحیه کودکان تاثیر خوبی نمی‌گذارد و بهتر است که از آن‌ها برای محیطی مثل مهد کودک کمک گرفته نشود.

به نظافت توجه کنید

بچه‌های کوچک هر قدر هم که درباره کثیفی‌های محیط و باکتری‌های مختلف آموزش ببینند باز هم این امکان وجود دارد. پس پاکیزگی محیط مهد کودکی اهمیت زیادی باید برای شما داشته باشد. بیماری‌های مختلف ممکن است در زمانی که کودک شما در مهد مشغول بازی‌است به او منتقل شود.

جدا از اینکه محیط باید پاکیزه باشد، خود مهد و کارکنان آن هم باید به نظافت اهمیت زیادی بدهد تا در فصول سرما احتمال همه‌گیری بیماری‌های ویروسی پایین بیاید. خصوصا برای کودکان که سیستم ایمنی به‌نسبت ضعیف‌تری دارند.

توجه به استانداردهای آموزشی در مهد کودک

مهد کودک فقط بازی نیست. باید برنامه‌های آموزشی خوبی نیز برای کودکان تعبیه شود تا آن‌ها بتوانند در کنار بازی و تفریح آموزش‌های کلیدی و مهمی نیز ببینند. اسباب‌بازی‌ها نیز باید کیفیت بسیار خوبی داشته باشند و بین آن‌ها قطعات ریز وجود نداشته باشد.

چون این قطعات ریز می‌تواند سبب این شود که کودکی ناخواسته آن‌ها را قورت بدهد! بنابراین؛ روی این موضوع نیز باید توجه زیادی داشت. حتی لوازم برّنده یا دیگر وسایلی که ممکن به کودک آسیب بزند هم در مهد کودک جایی ندارند. یکی از شرایط مهد کودک خوب توجه به استانداردهای مختلف ازجمله اسباب‌بازی است.

کلاس‌های استاندارد به‌لحاظ تعداد

یک مربی می‌تواند تعداد محدودی کودک را زیر نظر داشته باشد و به آن‌ها توجه کند. یک کلاس استاندارد باید 10 نفر عضو داشته باشد و بیش‌از این می‌تواند کار مربی را به‌شدت سخت کند و شرایط را برای خود کودکان هم به‌شکل پیچیده‌ای پیش ببرد.

پس مهم است که شما مهد کودکی را در نظر داشته باشید که این تعداد استاندارد را رعایت می‌کند. کلاس‌های شلوغ علاوه‌بر اینکه هرج‌ومرج زیادی را به‌همراه دارند، در نهایت باعث می‌شوند که بدتر از همه کودک شما احساس منزوی‌بودن در جمع کند. چون فضای کافی برای ارائه هر کسی در چنین محیط شلوغی وجود ندارد.

مربیان استاندارد و آموزش‌دیده در مهد

کودک شما در یک مهد کودک استاندارد بیش‌تر از همه‌چیز با مربی خود در تعامل است. پس این فرد باید شخصی آموزش‌دیده و حرفه‌ای باشد. مریبان باید افرادی آموزش دیده باشند تا بتوانند کودکان را جذب محیط مهد کودک کنند و به آن‌ها چیزهای زیادی بیاموزند.

مربیان مهد حرفه‌ای واحد‌های زیادی برای این شغل پاس می‌کنند. بیشتر واحد‌های آن‌ها مربوط به علوم روان‌شناسی‌است که شامل روان‌شناسی رشد، روان‌شناسی کودک، روان‌شناسی عمومی و موارد دیگری ازاین‌دست می‌شود.

شرایط مهد کودک خوب

سیستم تغذیه‌ای

اگر شما هم به‌دلیل مشغله می‌خواهید فرزند خود را به مهد کودک بسپارید، احتمالا وعده‌های اصلی غذایی را کودک شما در مهد خواهد خورد. پس مهم است که مهد توجه ویژه‌ای به سیستم تغذیه‌ای کودکان داشته باشد و بر آن‌ها نظارت کند. البته که منظور از توجه به سیستم تغذیه‌ای، تهیه غذا نیست.

استفاده از سیستم‌های تصفیه آب، وسایل گرمایشی بی‌خطر برای پخت‌وپز، یخچال‌های استاندارد برای نگه‌داری طولانی از مواد غذایی مختلف و موارد دیگری از این دست، جزء سیستم تغذیه‌ای محسوب می‌شوند که یک مهد استاندارد باید آن‌ها در نظر بگیرد. پس به شرایط مهد کودک خوب این مورد را نیز اضافه کنیم.

جمع‌بندی

شرایط مهد کودک خوب شامل تمامی این مواردی می‌شود که در مقاله به شما توضیح دادیم. امیدواریم که از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. یک نکته مهم را در نظر بگیرید.

اگر در استانداردهای خود جدی نباشید و فرزند شما در یک مهد بی‌کیفیت دوران کودکی‌اش سپری کند، در آینده ضررهای جدی‌ای را برای روح و روان و شاید جسم او متحمل خواهد شد. شرایط زندگی امروز ما قدری سخت شده که شاید امکان مدیریت فرزندان برای ما کمتر باشد اما یک مهد کودک استاندارد می‌تواند این خلا را به حداقل برساند.

مطالب پیشنهادی :

آتلیه کودک لیماژ ورودی نداشته و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 450,000 تومان میباشد.حداقل خرید عکاسی کودک مبلغ 1,200,000 تومان و حداقل خرید عکاسی بارداری و نوزاد مبلغ 2,000,000 تومان است.

حداقل خرید جهت عکاسی در فضای باز و منزل 3,000,000 تومان و کوچکترین سایز 16×21 سانتیمتر و قیمت آن 550,000 تومان میباشد.ورودی باغ ها با توجه به فضاسازی و امکانات آنها بین 450,000 تا 3,000,000 میلیون تومان است که  جداگانه به باغ دار پرداخت میشود.هزینه آفیش منزل و سالن جشن با توجه به فاصله بین 500 تا 900 هزار تومان است.

هزینه فیلم برداری و ساخت یک کلیپ 3 تا 5 دقیقه ای بدون عکاسی در فضای باز و منزل برابر 8,000,000 تومان است و 200,000  تومان هزینه آفیش منزل و باغ میباشد.هزینه کلیپ اقتصادی با موبایل و گیمبال در آتلیه یک میلیون تومان و خارج از آتلیه 3 میلیون تومان میباشد

لطفا قبل از رزرو تایم عکاسی و قبل از حضور در آتلیه کودک لیماژ حتما راهنمای عکاسی در آتلیه را به صورت کامل مطالعه نمایید. راهنمای کامل عکاسی

عکاسی لایف استایل

عکاسی لایف استایل که از ترندهای روز عکاسی دنیاست، مدلی از عکاسی ست که دکور محور نبوده و بیشتر بر عناصر زندگی روزمره تکیه دارد، مانند مبلمان، فضای خانه یا عمارت و باغ و از این قبیل. امروزه با توجه به اینکه اغلب منازل شخصی در تهران کوچک بوده و فضای کافی برای این سبک عکسها را ندارد، باغ عمارتی بسیار شیک و جذاب برای شما در نظر گرفتیم که دارای لوکیشنهای متعدد با سبکهای مدرن، آرنوو، بوهو، آرابسک و ... است.

گالری ژورنال

ژورنال روند رشد

تهیه ژورنال یا آلبوم دیجیتال از گزینه هایی ست که هم بین خانواده ها بسیار محبوب است و ما همیشه به خانواده های گرامی پیشنهاد می کنیم به دو دلیل: یکی دوام و ماندگاری آن نسبت به عکسهای چاپی و دوم به دلیل شیک و شکیل تر بودن آن.

تخفیف 400 هزار تومانی

آیا میدانید با عضویت در باشگاه مشتریان آتلیه لیماژ پس از هر بار مراجعه و عکاسی امتیاز دریافت کرده و از تخفیف ویژه و بن عکاسی سالروز تولد برخوردار خواهید شد

مرا عضو کن

مراحل عضویت در باشگاه بسیار ساده است کافی است مراحل عضویت در آموزش را طی کنید و در پایان بن تخفیف ویژه یکماهه دریافت کنید و سپس تایم خود را رزرو کنید
کلیک کنید
آتلیه بارداری

لباس بارداری

برای راحتی و آسایش خانم های باردار، 20 دست پیراهن رایگان، 5 عدد بادی و شومیز و بلوز برای پوشیدن با شلوار جین در عکسهای اسپرت ، که از جذاب ترین مدلهای عکسهای بارداری هستند، در آتلیه موجود است. علاوه بر این، تعدادی لباس لوکس و توری و پفکی که استفاده از آنها هزینه جداگانه دارد نیز برای شما بصورت سفارشی و اوت کوتور طراحی و دوخته شده تا زیبایی این دوران خاص را دوچندان کند.

فستیوال لیماژ

همین الان تایم عکاسی رو تو آتلیه لیماژ رزرو کن و کوچولو رو تو مسابقه بهترین عکس لیماژ شرکت بده و جایزه نقدی دریافت کن.یا اگه دوست داری میتونی به بقیه رای بدی

دکور های جدید

گالری آتلیه کودک

دکور توریست

گالری آتلیه کودک

دکور سیرک

گالری آتلیه کودک

دکور پری دریایی

ماکت کیک تولد جدید

لیماژ در صفحات اجتماعی :

Limage atelier

صفحه اصلی آتلیـه
اینستا اصلی

Limage newborn

صفحه عکاسی نوزاد
اینستا نوزاد

Limage outdoor

صفحه فضای باز لیماژ
اینستا باغ

Limage Wedding

صفحه عروس لیماژ
اینستا عروس

Limage aparat

کلیپ در آپارات لیماژ
آپارات کلیپ

Limage Telegram

گروه تلگرام لیماژ
گروه تلگرام